Corona Virüs Dezenfektan Uygulaması

Corona (Korona) Virüsüne Karşı Dezenfektan

Korona virüsü ilk olarak 1960 yılında tespit edilmiş bir virüs türüdür. Korona virüsü, daha çok hayvanlarda görülmekteyken, 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde, insanlarda da görülmeye başlanmıştır. Bugün ise Korona virüsü, giderek yayılmakta; dünya üzerinde birçok insanı hasta etmekte ve ölümlere yol açmaktadır.

Corona (Korona) Virüsü’ne karşı hastalıktan etkilenmemek için Dünya Sağlık Örgütü Korona Virüsü’nden korunmak için yapılması gerekenlere dair yayınladığı metinde “enfekte olmuş kişilerin bulunduğu alanların dezenfekte edilmesi”nin virüsün yayılmasını engelleyeceğini belirtmiştir.

Corona (Korona) Virüsü Giderek Yayılıyor

Coronavirus (Korona Virüsü) nedeniyle Dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 19 Nisan 2020 itibariyle 161 bin 262 olarak kayıtlara geçmiştir. Şimdiye kadar Dünyada Coronavirüs (Korona Virüsü) tanısı konulan enfekte olmuş hasta sayısı ise 2,345,633’e ulaşmıştır. Korona Virüsü, önce Türkiye’nin tüm komşu ülkelerine, şimdi ise Türkiye’ye yayılmıştır.

Virüsle Mücadele

Korona Virüsü’nden korunmak için dezenfeksiyon uygulaması çok hayati bir önem taşıyor. Dezenfeksiyon, öncelikle ellerimizi sık sık yıkamakla başlıyor. Bunun yanında toplu taşıma araçları, iş yerleri, okullar, evler özellikle hastalığın yayılma ihtimalinin yüksek olduğu alanlarda kesinlikle dezenfektan kullanılmalı, düzenli aralıklarla kapalı ve açık alanlar Korona Virüsü’nden korunmak için dezenfekte edilmelidir.

Dezenfektan Virüsün Yayılmasını Önlüyor

Bildiğimiz gibi Çin ve diğer ülkelerde dezenfektan amaçlı yapılan virüs dezenfekte uygulamaları giderek artıyor. Fakat ne yazık ki insanlar enfekte olduktan sonra ve ölümler yaşandıktan sonra yapılan dezenfekte, yalnızca virüsün yayılmasını engelleyebiliyor. Bu nedenle virüs kaynaklı hastalıkların önlenmesinde dezenfekte, önceden yapıldığında çok daha etkili olacaktır. Özellikle kamusal alanlarda dezenfeksiyon, Korona Virüsü’nün yol açtığı hastalıkların yayılmasını büyük oranda engelleyici etkiye sahiptir.

Dezenfekte Hizmeti

Bilim İlaçlama olarak, Corona (Korona) Virüsü’ne karşı dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz. Korona Virüsü ilaçlama, tarafımızdan Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı dezenfektanlarla yapılmaktadır. Korona Virüsü dezenfekte, insan ve hayvan sağlığına zararı olmayan dezenfektanlarla yapılır ve yalnızca hastalık sebebi patojenleri yok eder. Böylece dezenfekte, zararlı mikroorganizmalardan kaynaklı hastalıkların oluşumunu engeller.

Dezenfektanlarımız %100 doğal olması ve toksik olmaması nedeniyle; her alanda dezenfeksiyon amacıyla kullanım için uygundur. Tüm yüzeylerde uygulanabilen dezenfektanlarımız, çevre sağlığı ve çalışan personel için de ideal dezenfektanlardır. Dezenfeksiyon, bilinen tüm bakteri, virüs, mantar ve sporlara karşı gücü kanıtlamış dezenfektanlarla yapılmaktadır.

Profesyonel Bilgilendirme ve Danışmanlık için İletişime Geçin !

Corona Virüs Dezenfektan Uygulaması
Başa dön